В Україну 26 червня в результаті 76-го комбінованого обміну полоненими повернулись ще 160 українських захисників. Усі вони перебували у неволі з 2022 року.
Про це повідомляють Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та президент України Володимир Зеленський.
«У результаті перемовного процесу визволено 160 українських воїнів, які перебували у неволі з 2022 року. Додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Сухопутних військ, Сил підтримки, ДШВ, ТрО, Повітряних Сил, Медичних сил, ВМС, а також бійці Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та Державної прикордонної служби. Вони боронили державу на Донецькому, Луганському, Харківському, Чернігівському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках», – інформує Коордштаб.
Як зазначається, серед звільнених зокрема 115 оборонців Маріуполя.
«Окрім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів. Наймолодшому звільненому Захиснику виповнилося 26 років. Найстаршому – 66. Усі визволені пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, документи, відправляться на реабілітацію для повернення до суспільства після тривалої ізоляції у російському полоні», – йдеться у повідомленні.
Загалом за період своєї діяльності Координаційний штаб повернув з неволі 9606 військових та цивільних.
Там висловили подяку Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за важливе посередництво та сприяння в організації обміну.
Також штаб подякував усім державним структурам, організаціям і фахівцям, які щодня працюють заради повернення наших громадян додому.
В свою чергу Володимир Зеленський подякував «всій нашій команді, яка щодня працює над поверненням наших людей». «Особлива вдячність усім нашим підрозділам, які на передовій поповнюють обмінний фонд для України та своєю сміливістю забезпечують нам можливість повертати людей. Пам’ятаємо про всіх, хто в неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. Усіх маємо повернути – і військових, і цивільних», наголосив глав держави.